ÖkoTanoda EU+ 2017

Részvételi alapon működő ismeretterjesztő, szervezet- és közösségfejlesztő képzéssorozat

ÖkoTanoda EU+ képzéssorozat: Fiatal, Európai, Zöld

#ÖkoTanoda #GEF

ISMERTETŐ

Az ÖkoTanoda program rugalmas, részvételi alapon működő ismeretterjesztő, szervezet- és közösségfejlesztő képzéssorozat. Elsősorban az európai és hazai közéleti és ökopolitikai tevékenységek, valamint a civil-zöld gondolkodás és mozgalmak iránt érdeklődő, 16-30 év közötti, angolul legalább középfokú szinten beszélő fiatalok jelentkezését várjuk.

HELYSZÍN
az Ökopolisz Alapítvány irodája
Budapest VI., Felsőerdősor utca 12-14., III/3.

RÉSZVÉTELI DÍJ ÉS KÖLTSÉGTÉRÍTÉS
A részvétel díjmentes, utazási költségtérítést és ellátást is biztosítunk a résztvevőknek.
A képzéseken tevékenyen résztvevők többnapos közös brüsszeli tanulmányútra is meghívást kapnak, amelyre 2018 tavaszán kerül sor.

NEMZETKÖZI CSAPAT
A képzés a brüsszeli Green European Foundation (GEF) nemzetközi „European Green Activist Training” programja keretében, cseh, finn, horvát, máltai és magyar együttműködésben valósul meg, a hazai partner az Ökopolisz Alapítvány. A GEF és a nemzetközi program pénzügyi támogatója az Európai Parlament.

PROGRAM
A résztvevők szakértők segítségével megismerhetik a zöld mozgalom és az ökopolitika történetét, alapelveit, fogalmait, stratégiáit és dilemmáit. Konkrét esettanulmányok kapcsán vizsgáljuk a politikai térképet és a szereplőket, vagyis azt a társadalmi, gazdasági, politikai viszonyrendszert, amelyben a zöldek elhelyezkednek. Gyakorlati szemszögből tekintjük át, milyen személyes, szervezeti és kommunikációs feladatokat kell jól elvégeznünk, hogy az ökopolitika minél inkább teret nyerjen a XXI. században. Hangsúlyosan foglalkozunk Európával, az EU intézményrendszerével, szereplőivel, történetével és az aktuális ügyekkel. A képzés mellett legalább ennyire fontos cél, hogy a résztvevők megismerkedjenek, egymásra hangolódjanak és közös élményeket, tapasztalatokat szerezzenek.

2017. október 7. szombat

10:00 - 11:00
Bemutatkozás, ismerkedés, fotózás

11:00 - 13:00
A környezetpolitika helyzete és esélyei Magyarországon és Európában
Cselószki Tamás (kuratóriumi tag, Ökopolisz Alapítvány)

13:00 - 14:00

14:00 - 16:00
A nemzetközi zöld ifjúsági szervezetek és lehetőségek
Páli Zoltán (társelnök, Lehet Más a Jövő)

2017. október 28. szombat

10:00 - 12:30
Miről szól a demokrácia és a politika ma Európában? Ökopolitikai válaszok
Edouard Gaudot (politikai tanácsadó, Európai Parlament – The Greens)

12:30 - 13:30

13:30 - 16:00
Az ökopolitika viszonya a hagyományos politikai ideológiákhoz Magyarországon és Európában
Vasali Zoltán (főiskolai adjunktus, Zsigmond Király Egyetem)

2017. október 30. és november 3. között 1 hétköznap

az őszi iskolai szünetben, az Országgyűlés ülésezésének napján Látogatás a Parlamentbe és a Földművelésügyi Minisztérium Környezetügyért, Agrárfejlesztésért és Hungarikumokért Felelős Államtitkársághoz
kísérők: Szél Bernadett vagy Ikotity István (országgyűlési képviselő, LMP) + minisztériumi kísérő

2017. november 18. szombat

10:00 - 12:30
A környezetpolitika elméleti és gyakorlati kihívásai Magyarországon
Ungár Péter (elnökségi tag, Lehet Más a Politika)

12:30 - 13:30

13:30 - 16:00
Környezetpolitizálás az Európai Parlamentben – akadályok és lehetőségek
Meszerics Tamás (európai parlamenti képviselő, Lehet Más a Politika)

A Green European Foundation (Zöld Európai Alapítvány) rendezvénye az Ökopolisz Alapítvány támogatásával és az Európai Parlament pénzügyi hozzájárulásával.

Időpont: 2017. október 06. 10:00 - 2017. október 06. 10:00

Cím: Ökopolisz Alapítvány (1068 Budapest, Felsőerdősor utca 12-14.)