Konferencia a paksi bővítésről - Budapest

Van alternatívája, nincs alternatívája vagy csak alternatívája van?

Az Ökopolisz Alapítvány, az LMP pártalapítványaként kiemelt fontosságúnak tartja, hogy még a paksi beruházás megkezdése előtt őszinte és nyílt társadalmi párbeszédet folytassunk az atomenergia szükségességéről, kockázatairól és esetleges előnyeiről.

Program:

15:00
Regisztráció

15:30
Perger András klíma- és energiakampány-felelős (Greenpeace Magyarország) előadása

16:00
Szükség van-e a paksi bővítésre? Parlamenti pártok képviselőinek véleménye
Kepli Lajos, a JOBBIK parlamenti képviselője
Dr. Tóth Bertalan, az MSZP parlamenti frakcióvezetője
Ungár Péter, az LMP Országos Elnökség tagja, külpolitikai szakszóvivő
Moderál Hargitai Miklós újságíró

17:00
Az évszázad üzlete, de kinek?
Szél Bernadett, az LMP társelnöke és Csepreghy Nándor, miniszterhelyettes vitája
Moderál Hargitai Miklós újságíró

18:00
Fukushima [3.11] Maradjunk vagy menjünk? memoár c. magyar‒japán kétnyelvű könyv bemutatója

A könyv szerzőjének, a fukushimai katasztrófát átélő Popovics Péter közgazdász és energetikai szakértő előadása. A könyv írója mellett beszélgetünk a fordítóval, Kuragane Kei japán szakértővel és egyetemi oktatóval.
Moderátor: Rácz Gábor​, a Budapesti Corvinus Egyetem PhD hallgatója, Ázsia kutató

A részvétel ingyenes, az előzetes regisztrációval kérjük segítse a szervezők munkáját!

Időpont: 2017. április 26. 15:00 - 2017. április 26. 19:00

Cím: Hotel Benczúr - Budapest, VI. kerület, Benczúr utca 35.