Cikkek

Pályázati felhívás helyi ügy koordinátor pozíció betöltésére

Az alapítvány céljainak megvalósítása érdekében helyi ügyek programja keretében koordinátori hálózatot hoz létre, mellyel közvetlen kapcsolatot kíván kiépíteni az ökopolitika iránt elkötelezett állampolgárokkal.

Az Ökopolisz Alapítvány az LMP pártalapítványa, célja az állampolgári tájékoztatás és tájékozódás javítása, a politikai kultúra fejlesztése, kiemelten az ökopolitikai gondolkodásmód elterjesztése, az ökopolitikai alternatívák megfogalmazása, valamint az ökopolitika képviseletének elősegítése a fenntarthatóság, a közügyekben való állampolgári részvétel és az igazságosság széleskörű népszerűsítése révén.

Az alapítvány fenti céljainak megvalósítása érdekében helyi ügyek programja keretében koordinátori hálózatot hoz létre, mellyel közvetlen kapcsolatot kíván kiépíteni az ökopolitika iránt elkötelezett állampolgárokkal, működő közösségbe szervezni azokat az embereket, akik egy adott településen aktívan érdeklődnek az ökopolitikai és zöld ügyek iránt.

A program keretein belül az Ökopolisz Alapítvány az általa meghatározott régiónként pályázat útján helyi ügy koordinátorokat jelöl ki, akinek feladata a problémák feltárása, az ökopolitika elveinek megfelelő válasz kidolgozása és annak népszerűsítése.

A program időtartama:
2019. január 1. – március 31. (3 hónap)

Régiók:
I. Budapest
II. Pest megye
III. Nógrád megye, Borsod-Abaúj-Zemplén megye, Heves megye
IV. Szabolcs-Szatmár-Bereg megye, Jász-Nagykun-Szolnok megye, Hajdú-Bihar megye
V. Bács-Kiskun megye, Békés megye, Csongrád megye
VI. Zala megye, Somogy megye, Baranya megye, Tolna megye
VII. Vas megye, Győr-Moson-Sopron megye, Komárom-Esztergom megye, Veszprém megye, Fejér megye

A helyi ügy koordinátorok feladatai:
●   A területéhez tartozó települések feltérképezése, a kijelölt településeket érintő problématérkép készítése a projektkoordinátor iránymutatási alapján
●   Ökopolitikai megoldások kidolgozása
●   A feltárt ügyek napirenden tartása és az ökopolitikai megoldás folyamatos képviselete.
●   A zöld ügyek hangsúlyos megjelenítése a helyi közéletben.
●   Közösségszervezés:
    ○   egy adott probléma köré szerveződő Facebook csoportok létrehozása és menedzselése
    ○   lakossági fórumok szervezése és lebonyolítása
    ○   aláírásgyűjtések, petíciók indítása, kiértékelése, gondozása
    ○   kapcsolattartás az adott probléma által érintett emberekkel, szervezetekkel
●   A kijelölt településeken közösségi események és ökopolitikai klubok szervezése

Pályázati feltételek, elvárások:
●   legalább középfokú végzettség (felsőfokú végzettség előnyt jelent)
●   ökopolitikai ismeretek
●   jó kommunikációs készség
●   önálló, tervszerű és pontos munkavégzés,
●   szövegszerkesztő, táblázatkezelő programok ismerete
●   internet és a közösségi oldalak ismerete, kezelése
●   minimum B kategóriás jogosítvány és saját gépjármű
●   saját munkavégzési eszközök (számítógép, telefon)
●   saját székhelyen és terepen végzett feladatok
●   vállalás továbbképzéseken való részvételre
●   büntetlen előélet

A pozitív elbírálást követően, legkésőbb a szerződéskötésnél szükséges, hogy a pályázó egyéni vagy társas, számlaképes vállalkozó legyen, mert a sikeres pályázóval csak vállalkozói szerződés köthető. A vállalkozói költségen felül gépjármű használati költségtérítést és telefon költségtérítést biztosítunk. A pályázat részeként benyújtandó dokumentumok: fényképes szakmai önéletrajz, végzettséget igazoló dokumentumok, motivációs levél a díjazási igény megjelölésével, hozzájáruló nyilatkozat személyes adatainak a pályázati eljárással kapcsolatos kezeléséhez.

A pályázat beérkezésének határideje:
2018. december 4. 24:00 óra

A pályázatok benyújtásának módja:
elektronikus úton, a pályázati anyagnak a palyazat@okopoliszalapitvany.hu címre történő megküldésével, e-mail tárgya: helyi ügyek koordinátor

A pályázat elbírálásának módja:
a beérkezett pályázatokat a felvételi bizottság 2018. december 6. napjáig előszűri és dönt az alkalmasnak ítélt pályázók köréről, majd 2018. december 11-én meghallgatja a kiválasztott pályázókat és dönt a nyertesek személyéről.

A pályázati felhívás pdf formátumban innen letölthető:

Helyi ügyek koordinátor pályázati felhívás