Hírek, Rendezvények

Meghitt karácsonyt és boldog új esztendőt kívánunk!

Szeretnénk megköszönni, hogy idén is velünk tartottál és figyelemmel kísérted munkánkat, ezért összeszedtük neked az Ökopolisz Alapítvány idei legfontosabb pillanatait.

Fenntartható Fejlődési Célok (SDG) I. - A szegénység felszámolása

Az ENSZ 17 Fenntartható Fejlődési Célja (SDG) magyarországi megvalósításának lehetőségeit vizsgáló sorozatunk első példánya már olvasható online.

Paks2 - az évszázad üzlete, de kinek? Ökopódium, Budapest

Beszélgetés a Paks2 projektről a kormányzati propagandán túl, a tények világában szakértőkkel, államtitkárokkal, politikusokkal és újságírókkal.

Kell-e nekünk újabb atomerőmű?

Kisfilmet készítettünk a Paksra szánt újabb atomerőművel kapcsolatos, elsősorban energetikai szempontú aggályokról. A szemléletető animációk elkészítésére a Napirajz művészét, Merényi Dánielt kértük fel.

4. ipari forradalom: zöld átalakulási folyamatok a foglalkoztatás világában - Ökopódium EU, Budapest

A Green European Foundation sorozatának hazai állomásán az Ökopolisz szervezésében járjuk körbe a 4. ipari forradalom lehetséges zöldítő hatásait a foglalkoztatás világára.

Minőségi oktatás - Ökopódium, Budapest

Az Ökopolisz Alapítvány az ENSZ 17 Fenntartható Fejlődési Célja (SDG) magyarországi megvalósításának a lehetőségeit vizsgáló sorozatának következő állomása a minőségi oktatás témakörét járja körbe.

Könyvajánló - Világunk Átalakítása

Az ENSZ 2015-ben fogadta el a fenntartható fejlődés 2030-ig megvalósítandó programját. A program gerincét, konkrét teendőit és céljait a Fenntartható Fejlesztési Célrendszer írja le. A határozatot magyar nyelvre is lefordították.

Műanyag-tilalom a világ körül

Seattle-ben betiltották az éttermekben a műanyag szívószálakat, de az USA-béli nagyváros nem az első, amely drasztikus lépéseket tesz a környezetünket leginkább szennyező egyszer használatos műanyag visszaszorítására. Lássuk, az elmúlt időszakban mely országok szigorítottak!

Cikkajánló

Kell-e nekünk újabb atomerőmű?

„A paksi szerződés egy kávé mellett dőlt el” - 24.hu

"A soros... kapcsolás tehet mindenről" - Népszava Online

Egyszerűen nincs komoly érv amellett, hogy most kezdjék el építeni Paks 2-t - G7 (24.hu)

Aszódi Attila: Az atomerőmű nem kisbalta - zoom.hu