Hírek, Rendezvények

Túl sokat akartunk belegyömöszölni az életünkbe

A vírus bír cselekvésre minket, időt ad ahhoz, hogy lefaragjuk az életünk feleslegeit és rájöjjünk arra, hogy milyen változtatások megtételére vagyunk mi magunk is képesek. Az Ökopolisz Alapítvány célkitűzései között eddig is szerepelt a zöld gondolkodásmód elterjesztése, ökopolitikai alternatívák megfogalmazása és a fenntarthatóság népszerűsítése. Lengyel Szilviával, az alapítvány kuratóriumának társelnökével az új típusú koronavírus-járvány okozta gazdasági, politikai és egyéni változásokról beszélgettünk.

Szavak helyett lépések - klímakonferencia a régiónk országaival (a regisztráció lezárult!)

A rendezvény célja, hogy a 2019. szeptemberi ENSZ Klíma Csúcsértekezlet után, és a soron következő, decemberi Csúcs előtt a tudomány és a civil szervezetek képviselői, továbbá a régió zöld pártjainak politikusai megvitassák, hozott-e előrelépést az éghajlatváltozás kihívásaira adandó válaszok terén a legutóbbi ENSZ klímacsúcs, ismertessék a régió kormányainak vállalásaival kapcsolatos álláspontjukat, és a decemberi csúcs tükrében egyeztessék véleményüket és javaslataikat a legfontosabb társadalmi, környezeti és gazdasági teendőkről. Az Ökopolisz Alapítvány ezzel a rendezvénnyel felhívja a közvélemény és a sajtó figyelmét a globális és régiós klímaválság problémáira, a kihívásokra, illetve a szükséges megoldásokra.

ÖkoTanoda EU+ 2019: Fiatal, Európai, Zöld

Az európai és a hazai közélet, civil-zöld gondolkodás iránt érdeklődő fiataloknak szóló képzés. Jelentkezz augusztus 26-ig!

VII. Ökopolisz Nyári Akadémia

2019. június 27-30. között ismét Mátrafüred mellett, a sástói Mátra Kempingben.

Egészséges élet és jóllét mindenkinek - Ökopódium, Budapest

ENSZ SDG - 3. cél: Jó egészség, az egészséges élet biztosítása és jólét megteremtése minden korosztályban élő minden egyes ember számára.

Nemek közötti egyenlőség - Ökopódium, Budapest

ENSZ SDG - 5. cél: A nemek egyenlőségének megvalósítása, minden nő és lány társadalmi szerepének megerősítése

Napelemet minden háztetőre

Az energiaforradalom a szemünk előtt zajlik. A világ nagy részén már felismerték, hogy a klímaváltozás riasztó hatásainak elkerüléséhez radikális változásokra van szükség az energiagazdálkodásban. Az energiafogyasztásunkat csökkenteni kell, fokozni kell az energiahatékonyságot és át kell állnunk a megújuló energiaforrásokra

Tiszta levegőt Budapesten!

Magyarországon és különösen Budapesten légszennyezettségi vészhelyzet van. Évente 8-10 ezer ember hal meg idő előtt az egészségtelen levegő miatt.

Cikkajánló

Kell-e nekünk újabb atomerőmű?

„A paksi szerződés egy kávé mellett dőlt el” - 24.hu

"A soros... kapcsolás tehet mindenről" - Népszava Online

Egyszerűen nincs komoly érv amellett, hogy most kezdjék el építeni Paks 2-t - G7 (24.hu)

Aszódi Attila: Az atomerőmű nem kisbalta - zoom.hu